Duyurular

Milli Emlak Mevzuat Eğitimi Düzenlendi.

Defterdarlığımız merkez ve ilçe birimlerine görev yapan Milli Emlak personeline yönelik olarak Milli Emlak Mevzuat Eğitimi 19/03/2018 tarihinde başladı. Eğitimin  açılışında Defterdarımız Sayın Fahrettin PALAOĞLU bir konuşma yaptı. Sayın Defterdarımız konuşmasında özellikle Bakanlığımızca Defterdarlığımız için belirlenen performans hedeflerine ve diğer önemli Milli Emlak iş ve işlemlerine vurgu yaparak eğitimin faydalı olması temennisinde bulundu. 5 iş günü ve 30 saat süreyle devam edecek Milli Emlak Mevzuat Eğitimi 23/03/2018 tarihine kadar devam edecek.

Alt İşveren (Taşeron) Statüsünde Çalışanların Sürekli İşçi Kadrosuna Geçiş Sınavlarına İlişkin Duyuru (09/03/2018)

İLAN

Erzurum Defterdarlığı ve Vergi Denetim Kurulu Erzurum Küçük ve Orta Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığı hizmet alımı sözleşmeleri kapsamında çalışanlardan sınava (Sözlü) girmeye hak kazananlara ait İsim listesi, sınav takvimi ve sınav yerleri Defterdarlığımız ilan panosunda ilan edilmiştir.

Sınava katılacakların sınav gün ve saatinde sınav yerinde geçerli bir kimlik belgesi ile hazır bulunmaları gerekmektedir.

 

İlgili mevzuatı uyarınca ilanen tebliğ olunur. 09/03/2018

Merkez Birim Müdürleri ve Malmüdürlerine Yönelik Toplantı Düzenlendi.

Defterdarımız Sayın Fahrettin PALAOĞLU, Vergi Dairesi Başkan Vekili Sayın Ergün ASLAN ve Defterdar Yardımcımız Sayın Ali GÖDE’nin katılımlarıyla merkez birim müdürleri ile malmüdürlerine yönelik olarak 06/03/2018 tarihinde bir toplantı düzenlendi. Toplantıda 2017 yılının genel bir değerlendirmesi yapıldı. Ayrıca 2018 yılına yönelik Bakanlığımızca belirlenmiş olan performans hedefleri ile tarım arazilerinin ve  2/B arazilerinin yanında kamu konutlarının satışı, kamulaştırma, irtifak gibi diğer milli emlak iş ve işlemleri konusunda fikir alışverişlerinde bulunuldu. Yeni muhasebe sistemi, sistemin getirdiği yenilikler ve yaşanan sıkıntılar toplantıda ele alınan diğer bir konu oldu. Ayrıca gelir servislerinin çalışmalarına da değinilerek bu konudaki talep ve görüşler alındı.

2018 Yılı Vergi Haftası Kapsamında Erzurum Vergi Dairesi Başkanlığınca Defterdarlığımıza Ziyaret Gerçekleştirildi

Verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla ilk olarak 1990 yılında kutlanan ve her yıl Şubat ayının son haftasında kutlamaya devam edilen  Vergi Haftası kapsamında Erzurum Vergi Dairesi Başkan Vekili Ergül ASLAN ve grup müdürleri tarafından Defterdarlığımıza ziyaret gerçekleştirildi.

Zarar Tespit Hizmet Grubu Çalışmaları Kapsamında Sayın Valimiz Tarafından Teşekkür Belgesi Verildi

Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında hazırlanan İl Afet Müdahale Planı Afet Öncesi Hazırlık Çalışmalarıyla ilgili olarak 2017 yılında gerçekleştirilen tatbikatlarla ilgili organizasyonlardaki katkılarımızdan dolayı Sayın Valimiz Seyfettin AZİZOĞLU tarafından Zarar Tespit Hizmet Grubu olarak Defterdarlığımıza teşekkür belgesi verildi.

 

Defterdarlık Tanışma ve Genel Değerlendirme Toplantısı

Defterdarlığımız Toplantı Salonunda 04/10/2017 Tarihinde Defterdarımız Sayın Fahrettin PALAOĞLU, Vergi Dairesi Başkan Vekili Sayın Ergün ASLAN Ve Defterdar Yardımcımız Ali GÖDE’nin Katılımıyla Defterdarlığımız Merkez Ve Ilçe Birimlerine Yönelik Tanışma Ve Genel Değerlendirme Toplantısı Yapıldı. Toplantıya Merkez Ve Ilçe Birim Müdür Ve Müdür Vekilleri Katıldı. Toplantıda Gelir Ve Gider Birimlerinin Ihtiyaç Ve Sıkıntıları Ele Alındı. Birimlerimizin Imkanlarının Daha Da Iyileştirilebilmesi Için Çözüm Önerileri Ve Mevcut Imkanlar Dahilinde Nasıl Daha Verimli Çalışılabileceği Konularında Fikir Alışverişlerinde Bulunuldu.

 

15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri

İlimiz Valiliğinin koordinasyonunda düzenlenen “15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri” kapsamında 02/10/2017 tarihinde Defterdarımız Fahrettin PALAOĞLU ve Defterdar Yardımcımız Ali GÖDE’nin katılımıyla 2006 yılında Şırnak İkizce’de şehit olan Tekman İlçesi Işıklar köyü nüfusuna kayıtlı Muhammed BİNİCİ’nin Palandöken Kayakyolu semtinde ikamet eden  ailesine bir ziyaret gerçekleştirildi.